Дитячі організації

Створення дитячих організацій є одним із виховних напрямків роботи, як і школи, так і дозвіллєвого сектору. Дитячі організації також є частиною організації навчального процесу. Згідно із законодавством дитячі громадські організації – це особливі об'єднання учасниками яких можуть бути лише громадяни віком від 6 до 18 років, метою дитячих організацій є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства.

Діяльність дитячих організацій регулюється законом України «Про молодіжні та дитячі громадські організації». Отже, виходячи із вищенаписаного напрямки діяльності таких дитячих організацій можуть бути різнобічними. Прикладами дитячих організацій є: «Пласт» - скаутський рух в Україні. Пласт пропагує загальнолюдські цінності, які мають своє місце у відношенні до природи, людей, суспільства загалом. Також відомими є «Сокільський доріст», «Курінь», об'єднання дітей за інтересами тощо.

Дитячі організації мають мати назву, статут організації та чітко визначену структуру. У дитячих організацій є юридична адреса, керівник, емблеми, гімн, правила, девіз, напрями діяльності, пошукові та дослідницькі напрямки роботи.

Напрямків діяльності дитячих організацій існує надзвичайно багато: творчість, екологія, туризм, патріотизм, спорт, наука, історія тощо.

Дитячі організації дозволяють дітям займатися улюбленою та корисною діяльністю і бути суспільно корисними людьми у майбутньому, тому що всі організації для дітей підтримують загальний розвиток особистості та вивчення способів її реалізації. Перебуваючи в тій чи іншій дитячій організації, її учасники вчаться дотримуватися закріплених правил, знають свої права та зобов'язуються виконувати свої обов'язки, які закріплен у статуті організації, що у свою чергу дисциплінує та розвиває відчуття відповідальності перед колективом.

Пропонуємо переглянути соціальне відео, зняте однією з дитячих організацій. Така медійна праця, що розрахована на інтернет мережі - майбутнє усіх організацій!

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]