Форми організацій

Організації бувають різними, як за своєю формою, так і за діяльністю. У різного роду організацій є лише одна спільність - це чітко налаштована та організована робота і комунікаційний зв'язок між окремими робітниками чи робочими групами організіції. В окремих випадках, ця форма налаштування виходить за межі організації, в такому разі організація вже співпрацює з іншими організаціями, що покращує ефективність її роботи, дозволяє здійснювати процес обміну досвідом, ресурсами, та результатами своєї діяльності.

Форми організацій мають поділ на такі форми:

  1. Комерційні організації (форма добре фінансованих організацій, що розраховані на діяльність яка приносить прибуток);
  2. Некомерційні організації (форма організацій, що мають зовнішнє фінансування і не приносять прибутку);
  3. Малі підприємства, малі та великі об'єднання організацій, дочірні організації і залежні від суспільства організації (змішана форма організацій).

Комерційна форма організацій

Як уже згадано, однією з форм організацій, є організації, які створенні для отримання прибутку. Такі форми організацій достатньо успішні, бо не потребують зовнішнього фінансування, а головна мета цієї форми організацій - отримання прибутку, як результат своєї діяльності, з правом на поділ прибутку між учасниками такої організації на власний розсуд, чи за статутом. Комерційні організаці є окремими, не підпорядкованими вищими строктурами, а тому всі фінансові надходження вкладаються у внутрішній розвиток організації. Така форма організаціє є достатньо ефективною.

Комерційна форма організацій має поділ на такі форми господарювання:

  • господарські товариства,
  • виробничі кооперативи,
  • державні підприємства і муніципальні підприємства.

Некомерційна форма організацій

Некомерційна форма організацій не розрахована на отримання прибутків в результаті своєї діяльності. А тому це переважно державні організації, або ж благодійні організації, метою яких є виконання статутних цілей, надання допомоги чи послуг. Такі форми організацій вимагають зовнішнього фінансування, є підпорядкованими своїм спонсорам. В окремих випадках некомерційні організації можуть займатися підприємницькою діяльністю, але лише, якщо цього вимагає статут організації, або ж це допомагає досягненню статутних цілей. В такому разі отримані отримані прибутки не розділяються між учасниками організації, бо некомерційні форми організацій такого права немають.

Некомерційна форма організацій має поділ на такі форми діяльності

  • споживчі кооперативи,
  • суспільні соціальні і релігійні організації,
  • громадські об'єднання,
  • державні установи та організації різноманітних фондів.

Проект "Венера" - пропонує абсолютно нові форми організації і організації суспільства. Рекомендовано до перегляду.

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]