Організація методичної роботи

Організація методичної роботи – це те підґрунтя, на якому побудований весь навчальний і робочий процес.

Методична робота – це цілий комплекс заходів, які можуть у себе включати роботу методичної ради, методичні оперативні наради, організацію атестації педагогічних працівників, організацію навчально-виховного процесу тощо. Тобто, методична робота є одним із основних компонентів роботи у навчальних закладах. І від того, наскільки організація методичної роботи буде чітко спланована, буде залежати ефективність і скоординованість дій усіх працівників.

Організація методичної роботи передбачає ряд особливостей, наприклад: актуальність, зв'язок із життям. Адже відірвана від життя робота не буде належним чином виконуватися і не матиме відповідно очікуваного результату. Саме за таким принципом у свою чергу, вчителі мають навчати учнів. Ще однією особливістю організації методичної роботи є її творчий характер. Він полягає у тому, що кожен педагог – це творець, і методична робота – це творча робота, бо передбачає створення нових дидактичних розробок, систем виховання чи навіть самої організації методичної роботи.

Методична робота виконує ще й ряд функцій, які необхідно врахувати при її організації. Це, насамперед, розвивальна функція, яка має розвивати творчі пошуки педагогів, також комунікативна, аналітична і багато інших. Знаючи їх, Можна досить ефективно спланувати свою власну методичну роботу, як у групових формах (засідання, наради), так і у індивідуальних (самоосвіта, атестація).


Організація методичної роботи і матеріали для організації методичної роботи потребують зосередженої праці і не звичайної уважності до деталей. Тому після організації - обов'язково відпочиньте і перегляньте наступне відео:

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]