Організація науки

Наука - рушійна сила прогресу у всіх сферах його прояву. Про це людство дізналося ще у тому часі, коли гострі камінці слугували ножами, а круглі камінці - стали основою транспортування. Головна перевага науки і наукових досягнень - це зменшення затрат на фізичну працю, її полегшення, або ж взагалі - автоматизація роботи.

Організація науки поставлена в основі усіх економічних процесів сучасного суспільства. Завдяки якісної організації науки, людство отримало широкі можливості. Організація науки дозволила людям отримати доступ до всіх суходолів на Земній кулі, швидко і комфортно переходити з одного на інший. Наука підняла людину у небо, закинула в космос. Найкраща організація науки дозволила людині відвідати інші планети, а також зглянути у мікросвіт, що дозволило розширити можливості людини до небачених масштабів. Революційним науковим поштовхом стало дослідження кремнію на мікрорівні і дослідження його властивостей, що в результаті дало для нас і для самої науки - комп'ютер. Це універсальна машина, яка замінює саму людину. Дозволяє організовувати важкі і складні процеси роботи, виробництва. Зрештою організація науки - сама себе покращила.

Організація науки у сучасному суспільстві - це найголовніша складова успішної економіки і успішної країни. З науки ми отримуємо готові рішення, які залишається лише корисно і якісно застосувати на практиці. Україна в плані організації науки не пасе задніх. Вона славиться видатними вченими, конструкторами та науковими інженерами, що свідчить про хорошу організацію науки. В більшості йде мова про самоорганізацію науки, але офіційно організація науки в Україні також існує.

В Україні організація науки лежить на плечах "Міністерства освіти та науки України". Воно, разом із науковими установами, вирішає напрям розвитку наукових досліджень та ефективне застосування результатів науки у господарстві. Міністерство розробляє план організації і розвитку науки в Україні та подає на затвердження Верховній раді чи уряду України. Там вирішується питання щодо фінансування науки, робитиметься воно з державного бютжету України чи місцевих, враховані також й інші джерела фінансування.

РОЗДІЛИ НАУКОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ ТА ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА

Розділ науки Зміст розділів науки
1 Загальна теорія науки Організація розробки концепцій теорії науки, основних напрямів науки її розвитку, методології.
2 Історія науки Організація дослідження генезису динамічного процесу накопичення наукових знань, встановлення закономірностей розвитку науки, дослідження наукових праць.
3 Соціологія науки Організація аналізу взаємодії науки і суспільства, дослідження соціальних функцій, що виконує наука, відношення людей до наукової діяльності і її результатів.
4 Економіка науки Вивчення економічних питань організації науки, її розвитку та практичного використання науки, дослідження економічної ефективності наукових робіт.
5 Політика і наука Визначення та організація основних напрямів розвитку науки з урахуванням потреб суспільства, економіки країни та загальної політики держави.
6 Теорія наукового прогнозування, планування і управління науковими дослідженнями Розробка стратегії розвитку науки у майбутньому, організація чіткого плану щодо матеріального забезпечення науки та організація управління науковими дослідженнями і досягненнями.
7 Методологія науки Дослідження систем у науці, складання моделей науки і різних видів наукової діяльності, розробка методик розвитку.
8 Наукова організація праці, соціальні складові науки: психологія, етика й естетика наукової діяльності Розробка систем і схем наукової організації праці вчених, дослідження психологічних, етичних і естетичних факторів наукової діяльності (інтереси, емоції, інтуїція, уявлення, індивідуальні особливості вченого). Підготовка та організація хороших умов для наукових досліджень
9 Наука і право Дослідження та організація правових взаємовідносин наукових колективів між собою та людей, що задіяні у науковій роботі цих колективів, розробка системи міжнародних і державних законів про науку.
10 Мова науки Розробка міжнародних і національних означень та понять, складання термінології, стильових особливостей викладення результатів наукових досліджень, щоби забезпечити максимально точний і зрозумілий виклад результатів наукових досліджень. 
11 Класифікація наук Розробка та організація взаємодії з уже існуючими міжнародними і національними системи наук.

Цікавий факт: офційне дослідження говорить про те, що кожен долар вкладений в розвиток науки в NASA, за рік приносить 5 доларів прибутку для економіки США. Що говорить, що організація науки та організація розвитку науки - дуже важливий критерій для розвитку держави як такої.


А от приклад того, як організація науки створює міцний шар наступного покоління для свого ж розвитку. У вигляді мультиплікаційного відео, дітям пояснюються закони і досягнення фізики, притягуючи цим увагу і зацікавлюючи до науки.

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]