Організація уроку

Урок – це основна форма організації навчального процесу. Для студентів-практикантів чи молодих вчителів постає актуальним питання про організацію уроку, її особливості. Адже неправильна організація, відсутність планування можуть спровокувати негативний підсумок проведення уроку, а відповідно і результат. Тому, для успішного проведення заняття необхідно знати якомога краще і детальніше про організацію уроку.

Організація уроку передбачає ряд вимог, як і дидактичних, чи то навчальних, так і виховних, і психологічних. До перших можна віднести виділення мети, цілей, завдань уроку, поділ його на логічні блоки. Важливим під час підготовки до уроку - є складання плану. План корисний не лише для вчителя, але й для учнів, адже одразу орієнтує їх у ході уроку та загострює увагу на ключових моментах, вчителю ж план уроку допомагає якісно та корисно розподілити час на пояснення основних питань. Важливо обрати метод подачі матеріалу. Погано, коли урок проводиться як проста, суха лекція без наочних яскравих прикладів чи порівнянь. Необхідні практичні ремарки, важливо підтримувати із учнями діалог, час від часу задавати їм запитання по темі, таким чином, контролювати увагу їх та сконцентрованість на матеріалі.

Виховна складова організації уроку передбачає уміння знайти і подати виховний аспект теми, що вивчається. Для цього необхідно володіти вмінням знайти індивідуальний підхід до кожної дитини та зацікавити її. Важливо підтримувати сприятливий психологічний мікроклімат в класі, контролювати психологічний стан учнів. Коли вчитель помічає що діти втомлюються, починають відволікатися, то варто зробити невелику психологічну розрядку. Після такої перерви діти з новими силами будуть краще сприймати матеріал.

І головна порада: під час організації уроку не забудьте організувати насамперед себе. Наперед подивіться в якій аудиторії буде проходити урок, прийдіть раніше, якщо вам необхідно підготувати наочний матеріал. Не забудьте продумати свій зовнішній вигляд, від цього факту залежить як на вашу появу відреагує клас. Перед уроком проведіть аутотренінг, сконцентруйтеся на матеріалі, на тому, що ви гарно підготувалися до уроку і у вас все вийде!

А ще не забувайте про експеременти та креативні ідеї, які можна застосувати для проведення уроку. Такі творці вкраплення чудово розфарбують емоційні враження і покращать засвоєння матеріалу, а ваша організація уроку знайде застосування і буде не марною. Пропонуємо переглянути цікаве відео "50 креативних ідей для фото", можливо щось із нього надихне вас на генерацію і застосування свого креативу:

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]