Релігійні організації

Організація, що несе характер проповідування та поширення певних ідейних знань, та посилення віри щодо їхньої істинності, має назву - релігійна організація. Релігійні організації дуже поширені і беруть початок своєї історії, мабуть ще з початку історії всього людства. Релігійні організації були обов'язковою формою взаємодії людей під час процесу соціалізації. Це зумовлено тим, що уявлення про світ людиною, набули чіткого опису та характеристик, на якому зійшлися думки цілих груп людей і які стали канонімічними описами. А створення релігійних течій, надало можливість кращого порозуміння між людьми. Завдання ж релігійних організацій - ознайомлення та розповсюдження власних релігійних поглядів, що ґрунтуються на вірі, чи на, переданих з глибин століть, знаннях про світобудову та людське існування у світі.

Релігійні організації діляться на декілька типів:

  • Церква - найкрупніша релігійна організація, яка є повноцінною, а деякі навіть глобальною, релігійною течією. Церкви несуть характер проповідницький та характер служіння персоніфікованому Богу (пророку).
  • Секта - дрібні, локальні релігійні організації закритого типу. Зазвичай це культи поклоніння засновнику такої організації, тобто пастореві, що трактує одну з релігій по своєму.
  • Харизматичний культ - це не руйнівні секти, що набувають масового характеру. Зазвичай такі секти є добре продуманим бізнес механізмом, де учасникам вищого рангу пропонуються матеріальні винагороди за залучення нових. Харизматичні культи проповідують власні вчення, або ж перероблені церковні канони. Проповіді в таких релігійних організаціях в більшості перетворені на шоу, та гіпнотичну ейфорію для пастви.
  • Демонічні секти - руйнівні секти, які теж є релігійними організаціями, але створені для проповідування сил протилежних до загальноприйнятих релігійних організацій. Зазвичай це протиставлення ідеологічне чи активна протидія релігійним вченням, застосовуючи в якості предмету поклонніння - явища, які в офіційних релігіях називаються злом.

Релігійні організації, як і релігії загалом - це не державні організації і такі, що існують поза державними утвореннями. Принято також норму, при якій релігійним організаціям не дозволяється втручатися у державні та освітні справи. А визначає релігійні організації - як право громадян на задоволення власних релігійних потреб, та право на віру.

В крупні релігійних формуваннях, тобто в релігіях, виникають сіої релігійні організації, вони виконують ряд функцій:
  • систематизація віровчення та розробка методів його популяризації;
  • розробка систем ідеологічного захисту віровчення;
  • створення керівництва і здійснення культової (проповідницької) діяльності;
  • контроль за діяльністю (і мисленням) членів, що входять до організації вживання санкцій за невиконання релігійних норм;
  • підтримка зв'язків зі світськими організаціями, державним апаратом - інформаційна діяльність.

 Будь-яка релігійна організація складається, щонайменше із двох «рангів» членів: звичайний - віруючі, паства, або ж тих кого навчають і направляють на шлях істиний; та «керівний апарат» – священнослужителі, духовенство, пасторі-проповідники. Також кожна релігія має внутрішній статут і нормативно оформлені, ієрархічно витримані відносини в обох "рангових" підсистемах, що полегшують керування релігійною діяльністю та упорядковувати її проведення.

А разом із дрібнішими, локальними організаціями , така схема роботи релігій дозволяє популяризувати свої вчення не лише серед нових не релігійних груп людей (місіонерська місія), але й популяризувати свою релігію серед нового покоління (недільні школи, катехези).

В Україні релігійними організаціями  прийнято вважати різні релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства, духовні навчальні заклади, а також об'єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об'єднання представляються своїми центрами (управліннями).

І на закінчення - перегляньте відео, про одну із найбільших проблем сучасної України. Якщо ви є учасником будь-якої із організацій, подумайте про проповідування віри у себе в першу чергу, віру у свою країну, бо саме цього зараз бракує найбільше, організацій то достатньо, а всіх людей в різному не переконаєш - потрібно шукати спільне!

Залишити відповідь

Зв'язок
Закрити

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

[recaptcha]